Program Juwenaliów 2014

 

Już niecały miesiąc dzieli nas od największego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego akademickiego Wrocławia. Wydarzenia organizowanego zarówno przez studentów, jak i dla studentów. W dniach 5-10 maja 2014 r. na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej kilkadziesiąt tysięcy żaków z różnych uczelni weźmie udział w tradycyjnych obchodach Juwenaliów – święta społeczności akademickiej.

 

Tuż po majówce prezydent Wrocławia przekaże studentom symboliczne klucze do bram miasta. Zabawa trwać będzie kilka dni, w czasie których odbędzie się szereg projektów o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Juwenalia Politechniki Wrocławskiej od wielu lat są największą tego typu imprezą organizowaną  na terenie Wrocławia.

Tegoroczne Juwenalia PWr odbędą się w dniach 5-10 maja. Przez pierwsze dwa dni, na terenie kampusu zlokalizowanego w pobliżu pl. Grunwaldzkiego, będzie można m.in. zjeść śniadanie z rektorem, sprawdzić swoje umiejętności językowe w czasie ŻAKtanda – dyktanda technicznego – czy wziąć udział w Qulturaliach albo Akademii Przeżycia.

7 maja zabawa przeniesie się do miasteczka akademickiego przy ul. Wittiga. Tu będą miały miejsce kluczowe elementy obchodów studenckiego święta. Wielkie Grillowanie będzie doskonałą okazją do nawiązania znajomości ze studentami z wrocławskich uczelni, a początkujący muzycy będą mogli zaprezentować się na scenie dzięki przeglądowi zespołów amatorskich Poli Rock. Szereg koncertów juwenaliowych, które stanowią główną atrakcję Juwenaliów, urozmaicą zaś różnego rodzaju pokazy, projekty i zawody. Na terenie osiedla będzie można zobaczyć m.in. aluminiowe konstrukcje Projektu Puszka czy igrzyska akademików w czasie ORG.rzysk. Kulminacyjnym momentem Juwenaliów będzie Projekt P.I.W.O. Light Show – Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, który zamieni domy studenckie w ogromne wyświetlacze, a dynamicznie zmieniające się obrazy, w połączeniu z muzyką, stworzą niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju świetlne show.

Juwenalia Politechniki Wrocławskiej to ciągle rozwijający się projekt, który z każdym rokiem przyciąga coraz większe rzesze studentów. Podczas zeszłorocznej edycji imprezy, pierwszego dnia na terenie Wittigowa bawiło się niemal osiem tysięcy studentów!

Czy w tym roku uda się pobić rekord…?

 

Wszelkie informacje i program imprezy będą na bieżąco podawane na stronach:

- www.juwenalia.pwr.wroc.pl

- www.samorzad.pwr.wroc.pl

- www.facebook.com/juwenalia.PWr

- www.facebook.com/Samorzad.Studencki.Pwr

 

Zaglądajcie do nas ;)

Organizator Imprezy

Logo Samorządu Studenckiego PWr.Logo Politechniki Wrocławskiej

Kontakt z nami

pokój 1.12, bud. C-13
Politechnika Wrocławska
Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25
50-370 Wrocław
tel./fax. +48 (0-71) 320-31-30
email: juwenalia [ na ]pwr.wroc.pl